Sık Sorulan Sorular

Bargello Ürünleri Nelerdir ?

Parfümleri EDT, EDP ve EDC formlarında kullanıcılara sunulur. Farklı şişeler ürün çeşitlerini arttırmaktadır. Sürülebilen kokular ve püskürtmeli şişeler, Bargello markasının ürünleri arasında kendine yer bulur. Oda kokularında bambu çubuklu alternatifler ve spreyli koku çeşitleri opsiyonları arttırır. Araç kokuları arasında havalandırmaya entegre edilen çeşitler, aracın içine konularak koku salan modeller bulunur. Tam parfüm seçimlerini inceleyerek ihtiyacınıza ve zevkinize en uygun parfümü bulabilirsiniz.

EDP Nedir ?

EDP, Eau De Perfume 'ün kısaltmasıdır. Parfümler yoğunluklarına göre, EDP , EDT ve EDC olarak çeşitlere ayrılır. Parfümün etkisini, kalıcılığını belirleyen parfüm özlerinin yoğunluğu üzerinden kategorizasyon yapılır. Esans oranı %10 ile %20 arasında olan parfümler EDP sınıfına girer.

EDT Nedir ?

EDT, Eau de Toilette anlamında kullanılan bir kısaltma olarak bilinmektedir. Ekstra yoğun parfümlerin yaz edisyonları genellikle EDT formunda tasarlanıyor. EDT parfümlerin kalıcılığı yalnızca içerisindeki öz oranına değil; notaların aromalarına, kullanıcıların cilt yapısına ve kokunun formülasyonuna göre de farklılaşıyor.


EDP ile EDT arasındaki fark nedir ?

Parfüm yolculuğuna başlayan herkes eninde sonunda bu kelimelere rastlar ama EDT, EDP ve Parfum arasındaki fark nedir? Eau De Parfum (EDP) ile Eau De Toilette (EDT) parfüm arasındaki en önemli fark kokuların konsantrasyonlardır. EDT parfüm yaklaşık 4-6 saat süren %8-15 oranında koku esansına sahip olur. Buna karşın EDP parfüm ise koku esansı %30'a kadar çıkabiliyor. EDP parfümler 8-10 saat arasında kalıcılık gösteriyorlar.

Parfüm notası nedir ?

Parfüm notaları, kokuyu oluşturan maddelerdir. Üst notalar (narenciye, lavendar), kalp notaları (tarçın, yasemin ) ve alt notalar ( vanilya , misk) olarak sınıflandırılırlar. Bu özenle seçilmiş içerik karışımı, bir kokunun temel karakteri olan parfüm uyumunu oluşturur.

 

eticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır.

Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz, hizmetlerimizin daha iyi
bir şekilde sunulması için mevzuata uygun
bir şekilde toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak
için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz