EDP - EDT - EDC arasındaki fark nedir?

EAU DE COLOGNE (EDC)

EDC’ler esans yoğunluğu en az olan parfümlerdir. Standart bir veri olmamak ile beraber esans oranı %2-4 arasında olan ürünler olarak adlandırılabilir

EAU DE TOILETTE (EDT)

EDT parfümler esans yoğunluğu EDP’ye az olan ürünler olarak adlandırılabilir. Standart bir veri olmamak ile beraber esans oranı %5-15 arasında olan ürünlerdir.

EAU DE PARFUM (EDP)

EDP kısaltması varsa, o parfümün, piyasadaki standart ürünler arasında esans yoğunluğu en fazla olan kokulardan biri olduğunu anlayabiliriz. Standart bir veri olmamak ile beraber esans oranı %15-25 arasında olan ürünlerdir.

Bu terimler, parfümün içeriğindeki uçucu yağların miktarına ve dolayısıyla koku yoğunluğuna işaret eder. Daha yüksek konsantrasyonlar genellikle daha yoğun ve kalıcı bir koku sağlar.

PARFUM

Parfüm veya saf parfüm olarakta adlandırılan, bulunabilecek en yoğun parfüm çeşididir. Esans oranı ≥%25'tir. 

Bargello Parfüm, doğadan ilham alarak, en saf ve özgün kokuları sizlere sunuyor. İçeriğindeki kaliteli esanslar ve özenle seçilmiş notalar, her bir parfümümüzü benzersiz kılıyor.

Siz de Bargello Parfüm ile kokunun büyülü dünyasına adım atın, zarafetin ve benzersiz kokuların keyfini çıkarın. En özel anlarınıza eşlik edecek parfümünüzü seçmek için şimdi sitemizdeki ürünleri ziyaret edin.

 

 

 

 

 

eticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır.

Çerez Kullanımı

Kişisel verileriniz, hizmetlerimizin daha iyi
bir şekilde sunulması için mevzuata uygun
bir şekilde toplanıp işlenir. Detaylı bilgi almak
için Verilerin Korunmasını inceleyebilirsiniz